Керівник – Віра Кобулей

Народна аматорська кіностудія «Едельвейс» створена 1967 року. Починала свою діяльність за активної підтримки подружжя Малошів, які тоді були кореспондентами Львівського телебачення в Ужгороді. Золтан Янович і Євгенія Юхимівна щиро ділилися зі студійцями своїм досвідом, навчали їх сценарській справі, операторській роботі, показували як обробляється кіноплівка, монтується і озвучується фільм. У перші роки існування студії її активними учасниками були методист М. Маркович, викладач Ужгородської дитячої музичної школи Т. Боніславський, диктори – працівники обласного комітету телебачення і радіомовлення Б. Дерда та Т. Максимова, сценарист Антон Копинець, артист обласної філармонії В. Балог. Очолив студію Золтан Малош, який керував нею понад три десятиліття.

Студія працювала при Закарпатському обласному центрі народної творчості і це значною мірою визначало її тематичне спрямування. Протягом багатьох років студійці фіксували на плівці унікальні обряди, пам’ятки архітектури, народні ремесла, обрядову звичаєвість, щоб якнайповніше зберегти їх для нащадків. Свої роботи студія демонструвала по телебаченню, знайомлячи сучасників із минулим нашого народу, його кращими зразками духовної та матеріальної спадщини. А ті фільми, які брали участь у міжнародних конкурсах, викликають інтерес до краю, духовних надбань людей до їхнього життя.

Зокрема у 1999 році на Всеукраїнському огляді народної творчості студія представила два відеофільми: «Світку мій карпатський» (сценарій Д. Леспуха) та «І взяв він книгу заповіту»( сценарій П. Угляренка). Другий фільм, у якому розповідається про історію, культурно-мистецькі традиції євреїв Закарпаття був відзначений дипломом І ступеня.

Студійці створили низку чудових кінонарисів про видатних людей Закарпаття, які прославили свій край. Зокрема фільми про майстрів народних художніх промислів. Фільм «Дудар» про сопілкаря з Великоберезнянщини (автор В. Цаповський, 1985), відзначений на республіканському конкурсі дипломом.

Кілька фільмів студійців присвячені темі збереження народних пам’яток архітектури і культурно-мистецьких традицій. У творчому доробку студії також багато фільмів про природу Закарпаття.

Протягом десятиліть студійці яскраво й образно популяризують народну творчість нашого краю у всіх її проявах. За успішну роботу в 1973 році студії присвоєно почесне звання «Народна самодіяльна». Її фільми відзняті як на чорно-білій, так і на кольоровій плівках, сприяють морально-етичному та естетичному вихованню глядачів.

За вагомий внесок у розвиток української культури та високі творчі досягнення оргкомітетом Всеукраїнського огляду народної творчості народна аматорська кіностудія «Едельвейс» у 1999 році нагороджена дипломом лауреата.

Омелян Коляджин, який віддав кіностудії не один десяток років, оцінюючи  її роботу і роль у культурно-мистецькому житті краю відзначив, що зважаючи на  цензуру, що панувала в радянський період на телебаченні, вона давала митцям можливість самореалізації, втілення своїх творчих задумів, відчуття свободи, що важливо.

Кіностудію «Едельвейс» з 2014 року очолюють Галина Чельоскі та Віра Кобулей. Вони продовжують традиції своїх попередників, працюють у трьох напрямках: готують відеофільми та знімають мистецькі заходи, які збагачують архів минулих років.

На XI Міжнародний фестиваль екранних мистецтв «Дніпро-cinema», що відбувся в Дніпрі 2016 року, народна аматорська кіностудія «Едельвейс» зайняла третє місце у номінації «Дитячо-юнацька творчість» за фільм «Легенди села Тур’я-Бистра» (автор і режисер Віра Кобулей).

Нині керує кіностудією відома журналістка Закарпаття Віра Кобулей, яка  працює в телевізійній журналістиці понад 30 років. За багаторічну сумлінну творчу працю вона нагороджена багатьма грамотами та дипломами, а також орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня. 

Культурно-мистецькі  програми, теленариси про життя і творчість відомих митців Закарпаття, які вона створила, транслюються на обласних та центральних каналах України. Серед них «Дорогою життя Марії Панько», «Історія та легенди села Павлово», «Пісенна палітра Михайла Глюдзика» та інші.