Гуцульську овечу бриндзю можна сміливо назвати брендом, що популяризує Закарпаття. Традиції виробництва продукту самобутні – йдеться про унікальний овечий сир Українських Карпат, котрий незмінно виготовляється з XV ст. Оригінальність зумовлена вже тим, що вівці випасаються протягом 120 днів літнього періоду на високогір’ї на висоті не нижче за 700 метрів над рівнем моря. А саме приготування гуцульської бриндзі – справжнє дійство. Свіже овече молоко та закваска і досі залишаються незмінними компонентами продукту.
19 грудня 2018 року громадською спілкою “Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів” було подано заявку на реєстрацію географічного зазначення гуцульської бридзі. “Міністерством розвитку економки, торгівлі та сільського господарства України» видано свідоцтво про реєстрацію права про використання зареєстрованого зазначення походження товару. “Гуцульська овеча бриндзя” — це перше українське географічне зазначення, яке відповідає всім європейським вимогам до реєстрації і має право на визнання в ЄС.
Ареал розповсюдження: Гуцульщина – історико-етнографічна територія України, що займає Рахівський район Закарпатської області, а також частини Івано-Франківської та Чернівецької областей. У переважній більшості ареал історичного побутування традицій виготовлення гуцульської бриндзі охоплює високогірні місцевості. Важливою умовою створення овечого сиру є те, що вівці випасаються на висоті не нижче за 700 метрів над рівнем моря.
Сучасний стан: елемент активно побутує. Для додаткової популяризації елементу, ще з 1999 року щороку проводиться фестиваль-ярмарок «Гуцульська бриндзя» – свято повернення вівчарів із полонин, на якому можна не лише скуштувати десятки видів овечого сиру, а й повеселитися по-гуцульськи – за давніми традиціями.