Пісенна традиція с. Худльово Ужгородського району на прикладі репертуару М. Глюдзика

Пісенна традиція  с. Худльово Ужгородського району на прикладі репертуару М. Глюдзика побутує наразі завдяки головному носію М. Глюдзику. Він перейняв пісенну традицію рідного краю від батька і донині її зберігає і популяризує.

Пісенна традиція села Худльово Ужгородського району здавна була поширена на Ужгородщині, про що свідчать фольклорні експедиції, проведені в ХХ столітті відомими фольклористами-музкознавцями, як

Ф. Колесса, П. Милославський,  Д. Задор,  Ю. Костюк та ін.

Елемент, в основному, передається усним шляхом. Раніше цей процес передачі був значною мірою «вертикальним»: діти вчили пісні від своїх батьків або бабусь-дідусів. Нині цей процес передачі фактично повністю зруйнований. Згаданий елемент наближається до критичного стану, можна вважати, що через певний час настане загроза зникнення.

На сьогодні М. Глюдзик безперервно поповнює власний репертуар. Особливим розмаїттям у репертуарі співака відзначаються колядки і щедрівки світського характеру  духовні пісні, глибоко емоційні пісні про кохання, родинно побутові та жартівливі пісні, рекрутські та вояцькі пісні,  стрілецькі пісні та багато інших, яких він знає понад двадцять.

Найкращі пісні, записані з уст талановитого співака, опубліковані у збірнику «Вчора була неділенька» (2001) І. В. Хлантою.

Елемент «Пісенна традиція с. Худльово Ужгородського району на прикладі репертуару

М. Глюдзика» побутує завдяки головному носію елемента НКС М. Глюдзику та популяризації

І. Хлантою у вигляді публікації книги «Вчора була неділенька».

Залишити відповідь