«Співаночки мої милі»

Співаночки мої милі«Співаночки мої милі» / Іван Хланта, запис, упоряд., підгот. текстів, вступ. ст., та алфав. покажч. – Ужгород: ТДВ «Патент», 2020. – 824.: іл.

До книги увійшли коломийки, записані  у селі Колочава на Міжгірщині починаючи з 2006 року. Зацікавлений читач знайде в цьому величезному тематичному розмаїтті народні коломийки про кохання, рідний край, бокорашів, вівчарів, родинно-побутові, колискові, рекрутські, заробітчанські, антипияцькі та ін. Саме пісня завжди давала закарпатцям незрівнянне і незабутнє переживання душевного контакту, близькості, єдності з собі подібними, з усім сущим. Спів коломийок приносить радість, чистоту й силу, творить красу.

Збірник засвідчує, що географічне відмежування Закарпаття від решти українських земель і його тривала державна відокремленість сприяли збереженню традиційної пісенної культури, яка, законсервувавшись, дійшла до середини ХХ століття чи не у первісному вигляді. Нині у сприйнятті й передачі традицій, зафіксованих у піснях, будь-які межі майже зникають. І в цьому дуже допомагають сучасні записи і публікації пісень, які здійснює Іван Хланта.
У передмові читач віднайде цікаві авторські пояснення історичних етапів розвитку народнопісенної творчості села Колочава та загалом у нашому краї. Коломийки – це загальнонародний скарб, з якого кожен може черпати все, що необхідне для життя.

Збірка широко ілюстрована кольоровими та чорно-білими фотографіями про історичне і культурно-мистецьке життя села Колочава. Особливо заслуговують на увагу рідкісні світлини з кінофільму «Марійка-невірниця» (1933), який створили чеські митці Іван Ольбрахт і Карел Нови Ванчура.

Залишити відповідь