Боґрач – традиційна страва закарпатської угорської кухні. Це густий наваристий суп яскравого червоного кольору з кількома видами м’яса, овочами, значною кількістю паприки та інших спецій.
Повна назва цієї страви – боґрач-гуляш. У побутовому вжитку її скорочують до «боґрач». Він був стравою пастухів, які випасали худобу і готували в казанку гуляш із продуктів, які мали при собі: це яловичина, сало, спеції, овочі, корінці трав. Власне, слово боґрач угорською означає «казанок», а «гуляш» – пастух.
Закарпатський боґрач характерний тим, що його частіше готують на вудженому салі, з кількох видів червоного м’яса, часто із вудженою свининою. Подекуди до нього додають кмин.
Боґрач є важливим елементом гастрономічної спадщини Закарпаття, поєднуючи в собі кулінарну традицію, соціальну та міжкультурну взаємодію.
Ареал розповсюдження: Південно-західна частина Закарпатської області – в межах Притисянської низовини – населені пункти переважно в складі нинішніх Берегівського і частково Ужгородського, Хустського, Тячівського і Мукачівського районів, де компактно проживає угорська національна спільнота.
Сучасний стан: елемент активно побутує, боґрач часто варять як вдома, так і на природі. Страву готують у закладах громадського харчування, під час фестивалів гастрономічного, культурологічного та туристичного напрямків.