Бичківський медяник

Бичківський медяник – унікальний закарпатський варіант традиційної весільної випічки. Його назва відображає ареал поширення і той факт, що у випічку обов’язково додається мед. Тільки у Великому Бичкові Рахівського району  Закарпатської області молодята на весіллі ламають медяник замість короваю.

Традиційно у Великому Бичкові пекли на весілля три медяники, які освячували під час вінчання в церкві, два маленькі і третій великий. Один  з менших дарували священникові, другий зберігали вдома як оберіг. Третій  –великий – стояв на столі перед молодятами. Зараз традицію змінили:  замовляють один великий медяник (молодятам) і кілька менших (в подарунок парам кумів, тобто, свідкам), або ж великий та кілька десятків сувенірних, щоби був презент кожному дорогому гостю. За рахунок того, що в тісто входить мед, медяник довго не псується і не цвіте.

Ареал розповсюдження: смт Великий Бичків Великобичківської селищної ради  Рахівського району  Закарпатської області..

Сучасний стан: елемент побутує, проте потребує для поширення додаткової промоції. Уродженці Великого Бичкова, одружуючи дітей, намагаються дотримуватись традицій, незважаючи на місце їх проживання. Проте медяник користується попитом не тільки у Великому Бичкові, а й у сусідніх селах, таких як Водиця, Верхнє Водяне, Косівська Поляна, Луг, Кобилецька Поляна, Росішка. Проте його скуштувати хочуть і жителі інших населених пунктів Рахівського та Тячівського районів. Є замовлення і з Ужгорода, Мукачева, Сваляви та й навіть з Києва, Вінниці, Полтави та Івано-Франківська.

Залишити відповідь