Керівник Ольга Зюбрицька

Ансамбль був заснований 1986 року диригентом і композитором, фольклористом, заслуженим працівником культури України Михайлом Керецманом при Закарпатському обласному науково-методичному центрі народної творчості і культурно-освітньої роботи.

«Розмарія» полонила таких прекрасних виконавців пісні, як заслужена артистка України Олена Поляк, Єва Крон, Михайло Кадар, Петро Кабака, Ігор Кравчук, Анжела Влад, Петро Горганюк, Віталій Чубаня, Тарас Сегляник, Олександр Безик та інших. Яскравою особистістю з першого дня заснування колективу був народний музика-скрипаль Антон Кобаль. Чудова людина і прекрасний товариш, він підкорив колектив любов’ю до народної пісні.

Основою творчих досягнень «Розмарії» був цікавий репертуар, вдало підібраний Михайлом Керецманом та братами Антоном та Василем Кобалями. Такі твори, як «Коломийки Ужанської долини», «Весільні мелодії Міжгірщини», «Імпровізація на теми угорських народних  пісень», «Три трембіти» та «Ой на горі криниченька» Василя Кобаля, «Червена ружа» Василя Калинича та «За рікою хлопці косять», «Ой ти, мій миленький» в інтерпретації Василя Калинюка, «Прала мила, прала» Тиберія Миговича, «Мала баба мужа» Михайла Керецмана, «Весільні мелодії Приборжавщини» стали золотим фондом колективу.

Згодом прийшли молоді виконавиці, які збагатили і розширили його репертуарну палітру. Це сестри Марія та Катерина Перечинські, Світлана Одокста, Еріка Дзямко, Оксана Штефан, Лідія Голінка.

Колектив був учасником обласних, всеукраїнських, міжнародних оглядів-конкурсів народної творчості, де неодноразово ставав лауреатом. Виступав із концертними програмами на фестивалях «Маковицька струна» (м. Бардейов), а також у містах Свидник, Камйонка, Сніна, селі Порачі (Словацька Республіка).

З 2001 по 2004 рік колективом керував  заслужений артист України Сергій Барвік-Карпатський. Основою нової програми стали пісні та обробки закарпатських композиторів Миколи Попенка, Василя Кобаля, Петра Рака.

До складу «Розмарії» входили музиканти-професіонали Володимир Короленко (цимбали), Сергій Донець та Володимир Палій (скрипка), котрі володіли грою на багатьох музичних інструментах та народною закарпатською манерою співу. Яскравими представниками вокальної групи були народна артистка України Клара Лабик та Тиберій Мигович. Наступним керівником ансамблю була Тетяна Раховська.

З 2007 до березня 2017 року колективом керувала талановитий диригент, заслужений працівник культури України  Наталія Петій-Потапчук. У 2007 році народний ансамбль народної пісні «Розмарія» став володарем золотої медалі у номінації «вокал» конкурсу-фестивалю виконавських мистецтв «Кубок Євразії», що проходив у м. Одеса.

Колектив систематично брав участь у звітах, фестивалях та інших культурно-мистецьких акціях як вдома, так і за кордоном. Зокрема успішно виступив на творчому звіті майстрів мистецтв і художніх колективів Закарпатської області «Дивосвіти Срібної Землі», що проходив на сцені Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру, дав свій черговий концерт «В загороді розмарія», що відбувся в Закарпатському обласному академічному театрі ляльок «Бавка». У їхньому виконанні  прозвучали закарпатські народні пісні в обробці Павла Пинзеника, Федора Турянина та в аранжуванні Наталії Петій-Потапчук, декілька словацьких і чеських народних пісень. Особливо тепло і з захопленням зал сприйняв пісні «Ой на горі, горі Хмельовані» (слова та музика Василя Кобаля»), «Світку мій, Карпатський» (слова Петра Скунця, музика Петра Рака) та народну пісню «В понеділок рано косились ме сіно» в обробці Василя Тацака, яку виконала чоловіча група ансамблю.

У 2016 році вийшла друком книга «Співам співаночку» (Пісенний збірник творів народного аматорського ансамблю народної пісні «Розмарія» Обласного організаційного-методичного центру культури), яку підготувала керівник колективу Наталія Петій-Потапчук. До нього увійшло 32 твори.

Займається колектив і благодійною діяльністю. «Розмарія» відвідала з благодійним концертом військовослужбовців, які перебували у зоні АТО й лікувалися та проходили реабілітацію у Мукачівському військовому госпіталі. Учасниці ансамблю виконали низку закарпатських народних пісень. Мирослава Копинець та Василина Голянич зачарували бійців своїми незвичайними голосами.

З липня 2017 року керівник народного аматорського ансамблю народної пісні «Розмарія» Ольга Зюбрицька. Нині ансамбль на порозі вагомих творчих здобутків, нових перемог.

Закрити меню