ПЕРЕМОЖЦІ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ УКРАЇНСЬКОГО ХУДОЖНЬОГО СЛОВА ІМЕНІ ІВАНА ІРЛЯВСЬКОГО «МОЯ ВЕСНА»

27 травня 2021 року в селищі Середнє на базі КЗ «Школа естетичного виховання», що на Ужгородщині,  відбувся ХІХ обласний конкурс українського художнього слова імені Івана Ірлявського «Моя весна». Конкурс проводиться з метою вшанування пам’яті та літературної спадщини видатного поета, публіциста Закарпаття Івана Ірлявського. Відкрили захід директор департаменту культури, національностей та релігій Євген Тищук, який передав вітання усім учасникам від голови Закарпатської обласної державної адміністрації Анатолія Полоскова і голова журі – письменник, доктор історичних наук Сергій Федака.

Зауважимо, що  цьогоріч конкурс проводився в рамках культурного марафону «Не забуваючи минуле, погляд у майбутнє» присвяченого 30-річчю Незалежності України. У ньому взяли участь 53 учасники (номінація «Поезія» – 31, номінація «Проза» – 5, номінація «Гумор» – 11, номінація «Власна творчість» – 6).

Компетентне журі у складі: Федаки Сергія Дмитровича – письменника, члена Закарпатської організації Національної спілки письменників України, професора, доктора історичних наук Ужгородського національного університету (голова журі); Дрогальчук Ганни  Василівни – директора комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради, заслуженого працівника культури України; Канюки Івана Івановича – завідувача художньо-постановочної частини КЗ «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв» ЗОР, заслуженого працівника культури України; Мендель Світлани Василівни – головного спеціаліста управління комунальних закладів культури департаменту культури, національностей та релігій облдержадміністрації; Мулеси Василя Васильовича – письменника, члена Закарпатської організації Національної спілки письменників України, голови Закарпатської обласної організації товариства «Лемківщина»; Шип Оксани Василівни – доцента кафедри мистецтвознавства КЗВО «Ужгородський інститут культури і мистецтв» ЗОР, заслуженого працівника культури України, визначило переможців конкурсу.

Номінація «Поезія»

Лауреат І ступеня – Старшун Тетяна – студентка відділення фахової передвищої освіти КЗВО  «Ужгородський інститут культури і мистецтв» ЗОР (викладач Галина Василик).

Лауреат ІІ ступеня – Плешинець Марина – учениця Горінчівської мистецької школи (викладач Мар’яна Драгушинець).

Лауреат ІІІ ступеня – Яцканич Оксана – учениця Кам’янського закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів (викладач Галина Гаврилова).

Лауреат ІІІ ступеня – Бобуська Тіна учениця Мукачівського ліцею №8 (викладач Мирослава Лешко).

Номінація «Проза»

Лауреат І ступеня – Ткачук Анна – учениця Ужгородської дитячої школи мистецтв (викладач Галина Вукста).

Лауреат ІІ ступеня – Тобак Давід – учасник молодіжної театральної студії «Трикутник» м. Мукачево (керівник Лілія Приходько).

Лауреат ІІІ ступеня – Паньканинець Тетяна – учениця Сілецького закладу загальної середньої освіти І–ІІ ступенів (викладач Ольга Кельбас).

Лауреат ІІІ ступеня – Губена Крістіна – студентка КЗВО «Ужгородський інститут культури і мистецтв» ЗОР (викладач Оксана Шип).

Номінація «Гумор»

Лауреат І ступеня – Качур Амеліяучениця Мукачівської школи мистецтв ім. С. Мартона (викладач Лілія Приходько).

Лауреат ІІ ступеня – Мучичка Галина – студентка відділення фахової передвищої освіти КЗВО «Ужгородський інститут культури і мистецтв» ЗОР (викладач Галина Василик).

Лауреат ІІІ ступеня – Кутнич Віктор – учень Мукачівського ліцею №8 (викладач Вікторія Греба).

Лауреат ІІІ ступеня – Словенка Антоніна – учениця Ужгородської дитячої школи мистецтв (викладач Галина Вукста).

Номінація «Власна творчість»

Лауреат І ступеня – Носова Таїсія – учасниця народної аматорської студії поезії «Чарівне слово» Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури (керівник Наталія Дубініна).

Лауреат ІІ ступеня – Бігар Ангеліна – учениця Мукачівської ЗОШ І–ІІІ ступенів №13 (викладач Тетяна Рогальська).

Лауреат ІІІ ступеня – Алексанич Неля – методист Свалявського будинку культури з клубними закладами у сільській місцевості Свалявської міської ради.

Лауреат ІІІ ступеню – Гузинець Медіна – учениця Мукачівського ліцею № 8 (викладач Ірина Попович).

Дипломами нагороджені:

Погоріляк Софія – учасниця сучасної пізнавально-розважальної студії мистецтв «New Art» м. Виноградів (викладач Вікторія Югас).

Латуш Валерія – учасниця народної аматорської студії поезії «Чарівне слово» Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури (керівник Наталія Дубініна).

Феєр Маріанна – учениця Закарпатської школи моделей А’СТАР (викладач Оксана Шип).

Петрусь Богдана – учасниця  гуртка художнього слова клубу с. Чабанівка Середнянської селищної ради (керівник Марта Желізняк).

Ставинська Каріна – учасниця гуртка художнього слова клубу с. Оріховиця Оноківської сільської ради (керівник Світлана Когут).

Стасюк Віталій – учень Широківської мистецької школи (викладач Світлана Гелл).

Балажин Мар’яна – учениця комунального позашкільного навчального закладу «Виноградівська мистецька школа ім. Б. Бартока» Виноградівської міської ради (викладач Василь Югас).

Усі отримали подяки за участь, а лауреати та дипломанти нагороджені дипломами та гарними подарунками.

Олена Гайдук,
завідувач відділу народної творчості та аматорського мистецтва
КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР