Центр культури запрошує на презентацію пісенних збірників

  • Категорія запису:Новини
Центр культури запрошує на презентацію пісенних збірників
28 вересня КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР запрошує на презентацію книжок «Пісні українців Кубані» (2021) та «Пісні українців Мараморощини (Румунія)» (2022). Записи  пісень здійснив провідний методист згаданої установи, заслужений діяч мистецтв України, фольклорист Іван Хланта.

До збірника «Пісні українців Кубані» відібрано найпопулярніші, найкращі за змістом і художньою вартістю пісенні твори українців Кубані Російської Федерації, записані у 1995 році. Збірник є спробою привернути увагу українського читача до своєї культурної спадщини, що нині перебуває за межами України, щоб кожен українець відчув себе часткою цілого народу, частиною загального європейського простору.

До книжки «Пісні українців Мараморощини (Румунія)» ввійшли найбільш довершені зразки народних пісень, записаних у кінці 90-х років ХХ та на початку ХХІ століть від обдарованих носіїв фольклору у селах Бистрий, Великий Бичків, Вишавська Долина, Вишня Рівна, Красний, Кривий, Кричуново, Луг, Миково, Поляна, Русково. За всю історію видання українського фольклору така повна збірка народної пісенності Мараморощини з музичним супроводом публікується вперше.

Збірники стануть у пригоді музикознавцям, етнографам, філологам, працівникам культури, учасникам художніх мистецьких колективів, учителям, учням та шанувальникам  народнопоетичної творчості.

Початок о 14:00, м. Ужгород, вул. Волошина, 20 у приміщенні Ужгородської публічної бібліотеки.