В Ужгороді відбудеться презентація результатів проєкту “Онлайн ХАБ для нематеріальної культурної спадщини Закарпаття”

23 жовтня у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбудеться презентація результатів проєкту “Онлайн ХАБ для нематеріальної культурної спадщини Закарпаття” та прес-брифінг для регіональних ЗМІ. Початок о 12.00 год.

Учасники гранту прозвітують перед громадськістю про зроблене, розкажуть про роботу над проєктом. Відзначимо, що аналогічних проєктів у Закарпатті раніше не було реалізовано.

Відкриє презентацію керівник проєкту, директор КЗ “Обласний організаційно-методичний центр культури” ЗОР Ганна Дрогальчук.

Продюсер телепрограм, керівник продакшн студії “adverDante” Михайло Данканич розповість про створення фільмів, присвячених нематеріальній культурній спадщині краю. Присутні матимуть нагоду проглянути фрагменти відеофільмів про людей, які прославили карпатський край, їхнє мистецтво. Зокрема, про чудового майстра, коваля Михайла Пилипчинця з Лисичово, який вже не одне десятиліття береже й популяризує традиційне ковальство краю, про неперевершеного майстра вовноткацтва Миколу Кокіша з Рахівщини, талановиту ткалю Ольгу Баков з Берегівщини та інших.

Бренд-менеджер, керівник проєкту “Туристичний інформаційний центр Закарпаття” Олександр Коваль розповість про свою ділянку роботи над грантом. Він прочитав курс відеолекцій про нематеріальну культурну спадщину Закарпаття, надав експертні поради у сфері її управління.

Керівник проєкту Ганна Дрогальчук презентуватиме каталог, в якому йдеться про майстрів та традиції, що успадковуються віками. Шанувальники народного мистецтва знайдуть там багато цінної інформації про ткацтво, лозоплетіння, ковальство та інші народні промисли Закарпаття. До слова, текст каталогу перекладено на англійську, що зробить інформацію доступною для читачів усього світу.

Серед виступаючих та гостей представники влади, майстри народних художніх промислів та працівники культури, які взяли участь у реалізації грантового проекту, – Станіслав Аржевітін, Ласло Галас, Володимир Шепета та багато інших.

У залі буде розгорнута фотовиставка та виставка виробів відомих майстринь, які репрезентують великоберезьке човнико-перебірне ткацтво.

Святковий настрій присутнім створюватиме народний аматорський ансамбль народної пісні “Розмарія”, який виконає в’язанку закарпатських народних пісень.

Проєкт “Онлайн ХАБ для нематеріальної культурної спадщини Закарпаття” реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Володимир Мишанич,
провідний методист КЗ “Обласний організаційно-методичний центр культури” ЗОР