В Ужгороді відкрилася виставка в рамках резиденційної програми “Корови орють”

  • Категорія запису:Новини

Нагадаю, що ця  програма працює із літа 2016 року, й започаткована відомим митцем краю Петром Ряскою за сприяння ужгородських колекціонерів та шанувальників мистецтва Михайла та Анжеліки Ман.

Своєрідною творчою базою митцям, вже кілька років поспіль, служить будинок подружжя, який розташований у селі Буківцьово Великоберезнянського району. Це місце стало сучасним Барбізоном для багатьох митців з різних регіонів України та закордону, які мали щасливу нагоду там працювати. Зокрема на виставці репрезентували свої роботи понад сорок авторів, які працюють в різноманітних  жанрах та техніках, є представниками різних мистецьких течій та напрямків.

Серед них, до слова, й лауреати премії  PinchukArtCentr 2013 року творчий колектив “Відкрита група” Юрій Білей, Антон Варга, Павло Ковач (мол.), Євген Самборський та Станіслав Туріна. До слова, молоді митці були відібрані для репрезентації  України на 58-й Венеціанський бієнале сучасного мистецтва, де мали представити проект « Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні». Відзначу, вони двічі брали участь у Венеціанському бієнале – 2015 і 2017 роках, двічі стали лауреатами премії PinchukArtPrize. Це вдавалося не багатьом митцям. Тож, маємо чим пишатися!

Хочеться сказати кілька слів і про оригінальність задуму організаторів цієї виставки. Кожен з присутніх на виставці мав можливість долучитися до створення експозиції, відібравши картини, що сподобалися зі стелажів у центрі виставкового залу, й розмістивши їх під стіною. Таким чином Михайло та Анжеліка Ман продемонстрували своє розуміння свободи творчості. Вони відзначили, що організовують пленери та виставки, щоб допомогти художникам розкрити свій талант, дати їм можливість виставитися, репрезентувати їх творчість шанувальникам мистецтва.

У виставці також взяли участь Вадим Харабарук, Марсель Онисько, Данило Ковач, Банді Шолтес, Андрій Стегура та інші талановиті й широко відомі митці.

В залі зібралося на диво багато відвідувачів, панувала тепла, дружня атмосфера, яку не в змозі були зіпсувати ніякі карантинні обмеження. Ця знакова виставка, без сумніву, надовго залишиться у пам’яті учасників та відвідувачів.

Виставка триватиме до 24 жовтня.

Володимир Мишанич

 Фото Ярміла Басараб, Володимир Мишанич