Визначено переможців «Веселкового передзвону»

25 травня на базі КЗ «Закарпатський музей народної архітектури та побуту» ЗОР відбувся фольклорний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін» учнів мистецьких шкіл області у рамках Всеукраїнського культурного марафону «Не забуваючи минуле, погляд у майбутнє», присвяченого 30-річчю Незалежності України. Організатори – департамент культури, національностей та релігій Закарпатської облдержадміністрації, КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР.

Журі, до якого увійшли Віра МАДЯР-НОВАК – викладач-методист циклової комісії «Теорія музики» КЗ «Ужгородський музичний фаховий коледж імені Д. Є. Задора» ЗОР, заслужений діяч мистецтв України (голова журі); Ганна ДРОГАЛЬЧУК – директор КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР, заслужений працівник культури України; Єлизавета БАБ’ЯК – викладач-методист циклової комісії «Хореографічних дисциплін» КЗВО «Ужгородський інститут культури і мистецтв» ЗОР, член Національної хореографічної спілки України; Тетяна ГАНУЛИЧ – викладач-методист циклової комісії «Народних інструментів», завідувач навчально-виробничою практикою КЗВО «Ужгородський інститут культури та мистецтв» ЗОР; Оксана ШИП – доцент кафедри мистецтвознавства КЗВО «Ужгородський інститут культури і мистецтв» ЗОР, заслужений працівник культури України; Наталія ПЕТІЙ-ПОТАПЧУК – директор-художній керівник КЗК «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» ЗОР, доцент, заслужений працівник культури України, визначило переможців.

Номінація «Народний вокал»

Сольний спів

І місце –  Чірпак Естер (Вербовецька мистецька школа, викладач Магдалина Горонгозо).

ІІІ місце – солістка Мелеш Наталя у супроводі інструментального ансамблю (Чинадіївська мистецька школа, керівники Михайло Фендик, Михайло Мелеш).

Малий вокальний ансамбль

І місце –  вокальне тріо «Язмін»  (Вербовецька мистецька школа, викладач Наталія Орбан).

ІІ місце – дует у складі Микуланинець Анастасії та Бочарової Людмили (Тур’ї-Реметівська школа мистецтв, викладач Ольга Мицька).

Вокальний ансамбль

І місце – вокальний ансамбль (Вербовецька мистецька школа, викладач Магдалина Горонгозо).

ІІІ місце – вокальний ансамбль «Веселі дзвіночки» (Вилоцька мистецька школа, викладач Катерина Вогрін-Кіселович).

 

Номінація «Народна інструментальна музика»

Соло та малі ансамблі (дуети, тріо)

ІІ місце – Орбан Марта (Ужгородська ДМШ №1 ім. П. І. Чайковського,  викладач Лариса Лозова).

«Троїсті музики»

ІІІ місце – фольклорний інструментальний ансамбль «Бітанги» (Довжанська школа мистецтв, викладач Мирослава Нейдел).

Однорідні ансамблі

 І місце – фольклорний ансамбль цитристів «Пенгетев»  (Великопаладська школа мистецтв, викладач Шарлота Шімон).

ІІ місце – група скрипалів у складі Чірпак Естер, Мокар Маріанна, Товт Йогонно, Фозекош Флора (Вербовецька мистецька школа, викладач Марія Чегіль).

Подяка – ансамбль сопілкарів «Дударик» (Тур’ї-Реметівська школа мистецтв, викладач Ольга Мицька).

 Оркестри народних інструментів

 І місце – зразковий оркестр народних інструментів (Великобичківська ДМШ, керівник Василь Попович, заслужений працівник культури України).

ІІІ місце – зразковий ансамбль народних інструментів «Родина»  (Тур’ї-Реметівська школа мистецтв, викладач Ольга Мицька).

 

Номінація «Народні вокально-інструментальні ансамблі»

І місце – фольклорний оркестр «Марамурешені» (Солотвинська дитяча школа мистецтв, викладачі Земфіра Попович, Ірина Пуліска).

ІІ місце – фольклорний ансамбль «Музики» (Ужгородська дитяча школа мистецтв, викладач Тетяна Федурця).

ІІІ місце – вокально-інструментальний ансамбль (КЗ «Школа естетичного виховання» Середнянської селищної ради, викладач Катерина Газуда).

Подяка – фольклорний ансамбль «Первоцвіти» (Стеблівська школа мистецтв,  викладач Наталія Крицак).

Подяка – фольклорний колектив   (Чинадіївська мистецька школа, керівники  Михайло Фендик, Михайло Мелеш).

 

Номінація «Народні танці»

І місце (молодша категорія) – хореографічний колектив молодших класів (Вербовецька мистецька школа, викладач Габріелла Данко).

І місце (старша категорія) – зразковий аматорський ансамбль танцю «Турянська долина» (викладач Тур’ї-Реметівська школа мистецтв, Едуард Воронич).

ІІ місце – ансамбль народного танцю «Szivárvány» (Ужгородська дитяча  школа мистецтв, викладач Василина Синичка).

ІІІ місце – хореографічний колектив старших класів (Вербовецька мистецька школа, викладач Габріелла Данко).

Подяка – хореографічний колектив «Липчаночка» (Стеблівська школа мистецтв, викладач Олена Дубляк).

 

Номінація «Народні ігри, дійства, обряди»

І місце – фольклорно-етнографічний колектив (Ясінянська школа мистецтв,  викладач Галина Жураковська).

І місце – фольклорний ансамбль «Боржавочка» (Приборжавська школа мистецтв, викладач Ольга Кукла).

ІІІ місце – фольклорний гурт «Севлюшські гудаки» (Виноградівська мистецька школа ім. Б. Бартока, викладач Дженіта Хайнас).

Алла ТОВТ,
завідувач кабінету початкової мистецької освіти
КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР