Днями, 20 червня в Києві відбулась презентація двох посібників, якими вже цієї осені ними будуть користуватися учні українських мистецьких шкіл. Обидва вийшли в 2025 році і вже восени їх візьмуть до рук читачі.
На презентації йшлося, що більшість українських дітей досі навчаються в мистецьких школах за посібниками, створеними ще в радянські часи. Звісно, що ці матеріали уже давно застарілі за змістом і формою, та потребують нагальної заміни. Презентовані ж видання це, по суті, перше масштабне оновлення музичних посібників.
Видання враховують сучасні методики, потреби дітей та нову реальність, містять творчі інтерактивні завдання, вправи для розвитку музичної пам’яті та музичного слуху.
Ініціатива з видання підручників реалізується Всеукраїнською асоціацією музичних подій (UAME) за фінансової підтримки швейцарського фонду Culture & Education for Life та у партнерстві з Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти та Державним науково-методичним центром змісту культурно-мистецької освіти.
Ось ці дві книги.
Перша: Кіра Руда, Надія Томич, Соломія Шевчук. Цікаве сольфеджіо. Навчальна книга з навчальної дисципліни «Сольфеджіо». Середній (базовий) підрівень початкової мистецької освіти 1 рік навчання.- Київ, 2025. – 100 стор.
Друга: Алла Величко. Словник-Довідник юного музиканта. – Київ, «Аванпост-Прим», 2025. – 244 стор.
До Закарпаття книги надійшли «Укрпоштою», яка виступила логістичним партнером. В Ужгороді їх привезли автомобілем безпосередньо до КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури». Працівники ООМЦК довго, майже годину заносили їх до приміщення Центру, де вони тепер і зберігаються.
Загальна кількість книг для Закарпаття – 1730 примірників. Їхня вартість – 109 139 грн.
Підручники надійдуть до шкіл безоплатно.
Найближчим часом цінні видання будуть передані в мистецькі навчальні заклади Закарпатської області.
Василь Бедзір,
завідувач інформаційно-редакційного сектору