Антологія наукової думки про народну музику Закарпаття

Мелодії душі Василя Гангура

Антологія наукової думки про народну музику Закарпаття [Текст]: збірник досліджень і статей про музичний фольклор та методику його збирання. Том 1. Перші дослідники музичного фольклору Закарпаття: Філарет Колесса, Бела Барток, Михайло Рощахівський / упорядник, автор передмови, коментарів, заключного слова, перекладач і виконавець проекту Віра Мадяр-Новак. – Мукачево: Карпатська вежа, 2019. – 272 с.: ноти, іл.

Перший том «Антології наукової думки про народну музику Закарпаття» започатковує видання розпорошених та малодоступних музично-етнографічних досліджень і матеріалів, присвячених вивченню народної музики краю.

У книгу ввійшли найзначніші закарпатські праці та статті двох видатних європейських учених – Філарета Колесси й Бели Бартока, а також рукопис і публікація яскравого місцевого етнографіста – українського емігранта  Михайла Рощахівського. Усі ці музиканти на початку ХХ століття розпочали дослідження закарпатського музичного фольклору та вплинули на формування етномузикології в південно-західному терені України.

Видання розраховане на науковців, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, працівників методичних центрів культури, а також збирачів та широкого кола шанувальників музичного фольклору.

Залишити відповідь

Close Menu