Різдвяне театралізоване дійство с. Чома Берегівського району має свої локальні відмінності і зустрічається лише в цьому населеному пункті.
Місцевий «Бетлегем» поєднує «живий вертеп» зі ляльковим, в якому дійові особи мають лялькових «двійників». Склад учасників включає 1 янгола, 2-х старих пастухів, 2-х молодих пастухів та царя Ірода. У старих пастухів на обличчях – шкіряні маски, що лякали людей. Цар Ірод (весь у чорному і з вимащеним сажею обличчям) одночасно був і ляльководом. Лялькова вистава розігрувалася у Вертепі, де у правому кутку знаходилися дерев’яні ясла з Ісусиком. Перед початком лялькової вистави запалювалася свічка.
Це театралізоване дійство є «острівком» народних традицій, характерних для греко-католицьких сіл, у реформатському та римо-католицькому середовищі.
Схожі традиції (з певними відмінностями) існують у с. Варі Берегівського району. Елемент «Традиції колядування в с. Чома Берегівського району» побутує та популяризується завдяки колективу «Бетлегемеш», що при Будинку культури с.Чома.
Ареал розповсюдження – с. Чома Берегівського району Закарпатської області. Схожі традиції (з певними відмінностями) існують у с. Варі Берегівського району
Сучасний стан елемента – побутує завдяки реставрації колективом «Бетлегемеш» при Будинку культури с.Чома.