Карантинний пленер

 

Весною, коли природа пробуджується до життя, а ми, після похмурих і холодних місяців радіємо кожному погожому сонячному дневі, стало доброю традицією проводити в Ужгороді пленери. Минулого тижня, 22 квітня, відбувся черговий семінар-пленер, організований і зреалізований Обласним організаційно-методичним центром культури (директор – заслужений працівник культури України Ганна Дрогальчук). Відзначимо, що це вже вдесяте. До участі були запрошені як професійні, так і митці-аматори. Приємно, що попри всі обставини, які не сприяють проведенню культурно-мистецьких акцій, нам  вдалося провести пленер.

З вітальним словом виступив заступник директора Центру культури, заслужений працівник культури України Василь Барановський, який побажав усім натхнення й плідної роботи. Своїми думками про мистецтво та його роль у житті поділився яскравий представник крайової школи малярства, вчитель Ужгородської школи мистецтв Василь Вовчок.

Багато митців уже далеко не вперше беруть  участь у наших акціях. Серед них Олександр Сидорук, Василь Вовчок, Антон Секереш, Антоніна Ісак-Дурда, Мирослав Голянич, Марина Чопей, Аркадій Мухомед’янов, Людмила Курта-Стегун  та інші. Не втримався й провідний методист Центру культури, різьбар Костянтин Ковган, який теж попрацював  разом із іншими митцями.  Щороку до нас приєднується кілька нових учасників. Цьогоріч вперше у пленері взяли участь  Станіслав Андрієвський з села Коритняни та Роман Горзов із Білок. Кілька годин активного з любов’ю спілкування з весняним Ужгородом призвело до народження чудових етюдів, що залишаться у творчому доробку учасників.

На завершення всі бажаючі відвідали Закарпатський обласний художній музей ім. Й. Бокшая, де оглянули ювілейну експозицію народного художника України Юрія Герца, всесвітньо відомого нашого земляка, академіка Ігоря Грабара та отримали незабутні враження від зустрічі з високим мистецтвом.

Володимир Мишанич,
провідний методист
КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР