Майстер гуцульського ткацтва

21 грудня в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрилася персональна виставка робіт Миколи Кокіша «Різдвяна карпатська симфонія».

До експозиції ввійшло понад 50 різних тканих виробів відомого майстра Закарпаття, який успадкував знання ткацтва багатьох поколінь гуцулів Богданської долини. Пан Микола досконало володіє технологією переробки вовни. У його творчому доробку понад 500 різноманітних унікальних виробів: ліжники, килими, скатертини, рушники, окрайки, запаски, баюри, снурки, волоки, верети тощо. Традиція гуцульського ткацтва, яку майстер зберігає і примножує, ввійшла до обласного реєстру нематеріальної культурної спадщини.

Відкрив виставку директор Закарпатськгоу музею народної архітектури та побуту Василь Коцан. Він репрезентував автора, привітав відвідувачів, висловив вдячність працівникам Центру культури за співпрацю. Ганна Дрогальчук, директор КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР ознайомила присутніх із творчістю Миколи Кокіша, висловила щире захоплення його роботами.

Відомий митець Михайло Белень відзначив, що відкрив для себе ще одного чудового майстра.

Роман Пилип, кандидат мистецтвознавства, сказав, що виставка пана Миколи повернула його в чарівний світ дитинства на Рахівщину, де пройшли його дитячі роки. Він висловив автору вдячність за чудову експозицію.

Культурно-мистецька акція проведена за ініціативи КЗ «Обласний організаційно-методичний  центр культури» ЗОР. Над експозицією працювали заслужений майстер народної творчості України Наталія Стегура та методист Олена Ваш.

Володимир МИШАНИЧ,
провідний методист