Мрія, яка стала реальністю

Мрія, яка стала реальністюФольклорист Іван Хланта відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами. Днями збулася його мрія, яку він уже виношував роками, – в ужгородському видавництві «Патент» побачила світ книжка  «Казки Копашнова». Пишаємося, що Іван Васильович як провідний методист відділу народної творчості та аматорського мистецтва КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради гідно виконує одну з важливих ділянок роботи – збирання та дослідження народнопоетичної творчості Закарпаття.

До збірника увійшли українські народні казки села Копашново Хустського району Закарпатської області, записані Іваном Хлантою та Ольгою Гангур у 60-90-х роках ХХ та на початку ХХІ століть.

У передмові до книжки Іван Васильович пише: «У селі Копашнові на Хустщині, як і в інших населених пунктах отчого краю, споконвіків популярним жанром усної народної творчості були казки, якими  мої земляки щедро засіяли житєйське поле не на день насущний, а на віки». Також наголошує, що необхідно досліджувати, вивчати той міцний і ще не повністю зібраний та вивчений пласт казок, на якому формуються цінності добра, краси, істини, віри, надії, любові. Оповідачі на генетичному рівні відчувають сутність і душу нашої нації. З окремих текстів казок можуть виткати різнобарвний чарівний килим. Вони є провідниками від минулого до теперішнього і майбутнього.

Тексти подано за нормами сучасного українського правопису зі збереженням діалектної лексики.

Відповідальна за випуск – в.о. директора КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради, заслужена працівниця культури України Ганна Дрогальчук.

Зі збірником можна ознайомитися у Центрі культури.

Марина Офіцинська,
завідувачка відділу інноваційних програм та культурно-мистецьких проєктів