В Ужгороді відбувся поетичний марафон «Єднаймося в мові», присвячений  Міжнародному дню рідної мови

  • Категорія запису:Новини
21 лютого з нагоди Міжнародного дня рідної мови в Ужгороді на площі Театральній відбувся поетичний марафон «Єднаймося в мові». Вперше така акція за ініціативи Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури проведена 9 листопада 2018 року з нагоди Дня української писемності та мови. Тоді в ній взяло участь понад 165 учасників.  Вдруге захід стартував у центрі міста взимку 2021 року і був присвячений  Міжнародному дню рідної мови. Отже нині – це вже втретє.

Привітали учасників заходу директор департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації – обласної військової адміністрації, заслужений артист України Євген Тищук та в.о. директора комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради, заслужений працівник культури України Ганна Дрогальчук.

Мова є однією із найважливіших цеглинок у фундаменті кожної нації. Саме у ній відображено і зафіксовано найглибші витоки свідомості народу та його ментальність, закодовано народну мудрість і споконвічні знання.

Сьогодні українська стала мовою спротиву російській агресії. Вона – маркер, який вказує на нашу ідентичність, вона об’єднує і надихає.

Під час марафону кожен, хто бажав, читав свою улюблену поезію чи уривок із прози українською мовою і таким чином долучався до великої мети – зміцнення національної єдності, консолідації українського суспільства й утвердження української мови.

Прозвучали твори Тараса Шевченка, Лесі Українки, Сидора Воробкевича, Володимира Самійленка, Івана Багряного, Володимира Сосюри, Василя Симоненка, Дмитра Павличка, Ліни Костенко, Сергія Жадана, Василя Густі, Дмитра Кешелі, Ольги Тимофеєвої, Лідії Повх, Юлії Драгун, Яни Садварій, Ірини Рубець та інших.

У заході взяли участь учні загальноосвітніх шкіл міста Ужгород, Ужгородської школи мистецтв, студенти КЗ «Ужгородський музичний фаховий коледж імені Д. Є. Задора» ЗОР, КЗВО «Академія культури і мистецтв» ЗОР, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», вихованці  театральної студії «Синтез» Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», учасники художнього аматорства клубу села Чабанівка та  будинку культури с. Худльово Середнянської селищної ради, клубу та ліцею  с. Коритняни Холмівської сільської ради, КЗ «Центр культури та дозвілля» Баранинської сільської ради та інші. Загалом – понад 160 учасників.

На площі перед сценою працівники Центру культури розгорнули виставку художньої літератури, де були представлені твори як українських класиків, так і сучасних авторів. Отже, усі, хто бажав, могли скористатися книжками і  зачитати свої улюблені твори.  Не обійшлося і без символічних подаруночків. Учасники марафону отримали цукерочки, на яких були прикріплені вислови про мову.

Дякуємо за сприяння у проведенні заходу Ужгородській міській раді.

І не забуваймо, що лише завдяки Збройним Силам України, які мужньо боронять нашу землю, ми маємо можливість працювати, вчитися, відпочивати, з користю проводити свій вільний час. Освічена, духовно багата нація таки приречена на ПЕРЕМОГУ!

Марина Офіцинська,
завідувач інформаційно-редакційного сектору КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури Закарпатської обласної ради