Відбувся тренінг з питань забезпечення змістової доступності закладів культури для відвідувачів з порушеннями зору

  • Категорія запису:Новини
5-6 вересня завідувач кабінету початкової мистецької освіти КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради Алла Товт взяла участь у тренінгу з питань забезпечення змістової доступності закладів культури для відвідувачів з порушеннями зору, який відбувся у Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв.

Тренерка – старша наукова співробітниця Педагогічного музею України Національної академії педагогічних наук України Кіра Степанович. Вона розповіла представникам закладів культури Закарпаття про особливості театральної аудіодискрипції (музичні та драматичні спектаклі, балет), співпрацю з режисером задля успішного створення змістової доступності, етапи підготовки аудіодискрипції, а також про роботу з консультантами і тестерами під час них, приклади з особистого досвіду.

Сьогодні кожен учасник представляв своє домашнє завдання – аудіодискприпцію зображення чи відео – і разом з тренеркою – старшою науковою співробітницею Педагогічного музею України Національної академії педагогічних наук України Кірою Степанович детально їх розбирали. На практичному відпрацюванні була присутня експертка з доступності ГО «Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» Марина Сташина-Неймет, яка також ділилася враженнями від аудіодискрипцій учасників та вказувала на правильні та помилкові моменти у ході описів зображеного.

Захід провели на виконання розпоряджень Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року №366-р «Про схвалення Національної стратегії із створення безбарʼєрного простору в Україні на період до 2030 року», Закарпатської обласної державної адміністрації-обласної військової адміністрації від 24.04.2023 №393 «Про план заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбарʼєрного простору в Україні на період до 2030 року у Закарпатській області».