Всеукраїнська нарада керівників обласних Центрів народної творчості України

  • Категорія запису:Новини
16–17 грудня 2019 року на базі Волинського обласного науково-методичного центру культури відбулася Всеукраїнська нарада керівників обласних Центрів народної творчості України за участі представників Міністерства культури України, у якій взяла участь і директор КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР Ганна Дрогальчук.

Відбулося обговорення та визначення пріоритетних напрямків розвитку галузі культури в регіонах України, окреслення шляхів подальшої діяльності Обласних центрів народної творчості (центрів культури) України в сучасних суспільно-економічних умовах. Про основні зміни в системах надання публічних послуг у рамках реформи системи надання культурних послуг та останніх Указів Президента України розповів учасникам наради генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства культури України Ярослав Петраков. Важливі та актуальні питання розвитку галузі культури в умовах децентралізації висвітлила М.Т. Кулініч – державна експертка з питань регіональної політики Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства культури України.

Присутні зацікавлено сприйняли презентацію та обговорили Положення про клубний заклад, який представила Світлана Ахова – головний спеціаліст Головного управління стратегічного планування та розвитку Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції. Присутніх неабияк зацікавили нюанси розвитку галузі культури на Волині в умовах новостворених ОТГ. Про стан, проблеми та перспективи розвитку клубних закладів Волині в цих умовах доповіла начальник управління культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації Ольга Чубара.

На основі досвіду співпраці із спеціалістами галузі культури в ОТГ та про потенційні можливості й загрози розвитку аматорського мистецтва та народної творчості в умовах децентралізації розповіла Любов Рожнова – директор Волинського обласного науково-методичного центру культури.

У формі дискусій відбулось зацікавлене обговорення важливих питань, яке продовжилось у роботі фокус-груп. Керівники обласних центрів народної творчості в складі окремих груп досліджували та аналізували такі теми: «Кращі практики творчого самовираження через аматорське мистецтво», «Історії успіху популяризації народної творчості», «Поліфункціональні центри як публічні простори в громадах».

Учасники також оглянули такі сакральні пам’ятки Волині, як Музей Волинської ікони та Свято-Троїцький кафедральний Собор Православної Церкви України. Відбулась творча зустріч культурно-мистецькому центрі «Красне» міста Луцька, де гостям представили виставу народного аматорського театру-студії «Гармидер», також ознайомилися із діяльністю Волинського обласного науково-методичного центру культури, творча зустріч у Центрі культури с. Михлин Городищенської ОТГ, мистецький інтерактив у Ковельському культурно-просвітницькому центрі та міському народному Домі «Просвіта». Учасники наради з приємністю відвідали замок Любарта, Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, Будинок культури об’єднаної територіальної громади у місті Луцьк.

За матеріалами Волинського обласного науково-методичного центру культури