ЗАСЯЯЛИ ЮНІ ЗІРКИ МЕЛЬПОМЕНИ

13 травня  відбулося засідання журі дистанційного відкритого фестивалю-конкурсу дитячого та юнацького театрального мистецтва «Юні зірки Мельпомени». Цьогоріч відбувся у п’ятнадцятий раз, але вперше дистанційно. У заході взяли участь 27 театральних колективів (загальна кількість учасників 225) із шести областей України (Полтавської, Волинської, Сумської, Дніпропетровської, Львівської та Закарпатської).

Компетентне журі у складі: Шершуна Василя Васильовича – режисера, артиста комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв» Закарпатської обласної ради,  заслуженого артиста України (голова журі); Тищука Євгенія  Віталійовича – директора департаменту культури, національностей та релігії Закарпатської облдержадміністрації; Дрогальчук Ганни Василівни – директора комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради, заслуженого працівника культури України; Шип Оксани Василівни – доцента кафедри мистецтвознавства комунального закладу вищої освіти «Ужгородський інститут культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради, заслуженого працівника культури України; Матей Ольги Михайлівни – головного спеціаліста управління освіти та культури Берегівської міської ради, режисера народного аматорського українського театру ім. Я. Бандурович; Мендель Світлани Василівни – головного спеціаліста управління комунальних закладів культури департаменту культури, національностей та релігій облдержадміністрації, визначило переможців фестивалю-конкурсу:

Володарем Гран-прі став театральний колектив «Театрали» Зіньківського ліцею ім. М. К. Зерова Зіньківської міської ради Полтавської області (режисер, звукорежисер Наталія Калатура, сценарист Світлана Бершак) з сатиричною виставою «Ярмарок» за твором Остапа Вишні. Журі зауважило чудову акторську майстерність виконавців, ансамблеву дію та звучання, а також цікаве використання методу перетворення.

Лауреат І ступеня – фольклорний театр комунального закладу вищої освіти «Ужгородський інститут культури i мистецтв» Закарпатської обласної ради (керівники М. Карпенко та Н. Малишка, режисер-постановник заслужена артистка України Наталія Орєшнікова). Уривки з вистави  Неди Неждани «І все-таки я тебе зраджу».

Лауреат ІІ ступеню – театральний гурток «Жуйка» Берегівського міського будинку культури Закарпатської області (режисер Ярослав Русанюк). Сатирична комедія «У пошуках квітки щастя» Ярослава Русанюка.

Лауреат ІІІ ступеня – дитячий драматичний колектив Богданського сільського будинку культури Богданського ТГ Рахівського району Закарпатської області (Режисер Марія Ретізник). Інсценізовані уривки за повістю Бориса Бєдного «Дівчата».

Дипломом «За краще режисерське втілення вистави» нагороджений аматорський молодіжний   театральний  колектив  «Лідер» Кобеляцького  центру  культури  і  дозвілля  Кобеляцької міської  ради Полтавської області (режисер Наталія Скакун) за інсценізацію твору «А зорі тут тихі» Бориса Польового.

Дипломами «За кращий акторський ансамбль» нагороджені:

Зразкова драматична студія «Літорост» комунального закладу «Центр музично – естетичної освіти школярів» Берестечківської міської ради Волинської області (режисер Оксана Данилюк). Вистава «Жорна» за мотивами твору Марії Матіос «Солодка Даруся».

Теартральний гурток «Повір у себе» дітей з обмеженими фізичними можливостями зразкового аматорського музично-драматичного театру «Пролісок» Іршавського міського будинку культури Закарпатської області (режисер Василь Філеш). Інсценізація віршів Степана Жупанина.

Студенти 3 курсу комунального закладу вищої освіти «Ужгородський інститут культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради (режисер-постановник Олександр Куцик). Поетична композиція за творами Т. Г. Шевченка «Слово поета».

Зразковий аматорський театр комунального закладу Буринської міської ради «Буринський будинок культури» Сумської області (режисер Вікторія Рябоконь). Казка «Лев Васька», Павло Морозов.

Театральний колектив «Сміх», учні 2 класу театрального відділу школи мистецтв м. Хуст Закарпатської області (режисер Людмила Сміх). Лялькова вистава, українська народна казка «Пих», інсценізація Ольги Медвєдєвої.

Дипломи «За краще виконання дівочої ролі» отримують:

Анна Щерба – учасниця дитячого драматичного колективу Богданського сільського будинку культури Богданського ТГ Рахівського району Закарпатської області (режисер Марія Ретізник); за роль Тосі  в інсценізованих уривках за повістю Бориса Бєдного «Дівчата».

Софія Хазова –  учасниця народного аматорського молодіжного театру «Чудаки» комунального закладу «Центр культури і дозвілля» Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області (режисер Тетяна Анісімова); за роль Аліси у казці «Аліса в країні Чудес» за мотивами твору Льюіса Керрола.

Маріанна Феєр – вихованка Закарпатської школи моделей «A`star» (художній керівник Анна Феєр); за роль Герди у казці «Снігова Королева».

Дипломами «За краще виконання хлопчачої ролі» нагороджені:

Данило Баранов –  учасник народного аматорського молодіжного театру «Чудаки  » комунального закладу «Центр культури і дозвілля» Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області (режисер Тетяна Анісімова); за роль Шляпника у казці «Аліса в країні Чудес» за мотивами твору Льюіса Керрола.

Михайло Рендзей – учасник зразкового аматорського музично-драматичного театру «Пролісок» Іршавського міського будинку культури Закарпатської області (режисер Василь Філеш); за роль Котика у казці «Лисичка, Котик та Півник» Олександра Олеся.

Дипломи «За краще художнє оформлення вистави» отримують:

Театральний колектив «Первоцвіт» Великолучківської дитячої школи мистецтв Закарпатської області (режисер Наталія Балог). Казка «Зірка», Надія Астрін .

Народний аматорський молодіжний театр «Чудаки» комунального закладу «Центр культури і дозвілля» Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області (режисер Тетяна Анісімова). Казка «Аліса в країні Чудес» за мотивами твору Льюіса Керрола.

Диплом «За краще музичне оформлення вистави» отримує:

Закарпатська школа моделей «A`star» (художній керівник Анна Феєр). Казка «Снігова королева».

Вітаємо всіх переможців, дипломантів та учасників фестивалю-конкурсу й  бажаємо творчої наснаги і нових звершень.

Олена Гайдук,
завідувач відділу народної творчості та аматорського мистецтва