Працівники Центру культури взяли участь у вебінарі «Проєкти EtnoWiki – спосіб документування нематеріальної культурної спадщини»

  • Категорія запису:Новини
З метою об’єднання зусиль для опрацювання поточної ситуації у сфері НКС та пошуку практичних рішень для охорони НКС в умовах війни Український центр культурних досліджень (УЦКД), підтримуючи ініціативу Центру розвитку «Демократія через культуру» (ДС) спільно з іншими членами Платформи НКС продовжують низку онлайн-зустрічей.

Сьогодні, 4 травня, завідувач відділу народної творчості та аматорського мистецтва Олеся Павлюк, провідний методист Влада Рішко та методист І категорії Володимир Сичкун взяли участь у вебінарі «Проєкти EtnoWiki – спосіб документування нематеріальної культурної спадщини».

У вебінарі також взяли участь усі зацікавлені та причетні до збереження та охорони культурної спадщини України, особливо в її нематеріальному вимірі, включаючи усну народну творчість, традиційні ремесла, виконавське мистецтво, звичаї, навички та традиції, що передаються з покоління в покоління.

Мета вебінару: ознайомити учасників із проектами, спрямованими на оцифровку та інвентаризацію життєвих традицій, які здійснюють вікіпедисти у співпраці з культурними закладами та зберігачами (носіями) нематеріальної спадщини.

Під час вебінару усі, хто бажає, мали змогу попрактикуватися у редагуванні Вікіпедії та розміщенні мультимедіа на Wikimedia Commons.

«Проєкти EtnoWiki – спосіб документування нематеріальної культурної спадщини» – це спільна ініціатива Національного інституту культурної спадщини Польщі та Центру розвитку «Демократія через культуру».

Зустріч пройшла під головуванням команди, що складалася з представників Ради національної спадщини Польщі, Асоціації Wikimedia Polska, а також українських та польських вікіпедистів та експертів.

Вебінар відбувся в рамках Платформи НКС – Україна.