Сучасний світ відкриває багато можливостей для тих, хто вміє діяти нестандартно і послідовно. Висловлюючись по-іншому – мислити креативно і не зупинятися. Таким людям відкривається пряма дорога до фінансової підтримки їхніх ідей і проєктів у різних сферах.
Але при цьому наперед виступає запитання – ЯК? Основні відповіді на нього змогли отримати учасники освітнього заходу, що відбувся 15 квітня в КЗВО «Академія культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради. Його ініціював відділ міжнародних зв’язків цього вишу.
Поряд зі студентами Академії культури і мистецтв на цьому заході були присутні й працівники КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР. З учасниками зустрілися представники громадської організації «Асоціація проєктних менеджерів «ЯДРО», зокрема, її директор Євгеній Лукша і провідна менеджерка Ксенія Охотник.
На зустрічі, що проходила в інтерактивній формі й супроводжувалася інфографікою на великому екрані, учасники дізналися про ефективні підходи до управління творчими проєктами, ключові виклики та можливості у креативних індустріях.
Євгеній Лукша і Ксенія Охотнік поділилися своїм досвідом з проєктного менеджменту. Зокрема, докладно зупинилися на реалізації грантового проєкту загальною вартістю близько 800 тисяч євро, в якому брали безпосередню участь. Його реалізовували одночасно в шістьох музеях у прикордонних регіонах трьох країн – України, Угорщини та Словаччини. В Україні зусилля реалізаторів проєкту були зосереджені на Мукачівському замку «Паланок». На цьому прикладі слухачі змогли ознайомитися з практичними особливостями в написанні та реалізації грантів.
Євгеній Лукша і Ксенія Охотнік запрошували слухачів до креативного мислення, адже воно відкриває необмежені можливості для реалізації задумів, що приносять користь суспільству.
Василь Бедзір,
завідувач інформаційно-редакційного сектору КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР