Відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле»

Започаткований 13 березня 2009 року в місті Хуст у рамках святкування 70-річчя Карпатської України. Проводиться щороку в березні протягом трьох днів як данина пам’яті подіям, які відбулися 15 березня 1939 року в місті Хуст. У цей день на засіданні Сойму Підкарпатської Русі Карпатська Україна була проголошена незалежною державою. Однак вона проіснувала недовго, бо наступного дня була окупована гортіївською Угорщиною. На захист молодої держави виступили патріотично настроєні мешканці краю, які були розбиті регулярними угорськими військами. Бій відбувся на Красному полі, що неподалік від міста Хуст (поблизу села Рокосово). Фестиваль-конкурс «Красне поле» проводиться як данина пам’яті цим подіям.

Засновниками й організаторами фестивалю-конкурсу є Міністерство культури і туризму України, Закарпатська обласна державна адміністрація, департамент культури Закарпатської облдержадміністрації, комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради, Хустська районна державна адміністрація, відділ культури і туризму Хустської райдержадміністрації, Хустський міськвиконком, відділ культури, молоді і спорту Хустського міськвиконкому.

Мета фестивалю – популяризація творів національно-патріотичного характеру та творів, які оспівують славетні подвиги українського народу, виховання у молоді любові до рідного краю, його історичного минулого, виявлення молодих і талановитих виконавців.

У фестивалі-конкурсі беруть участь хорові колективи, вокальні ансамблі, дуети, тріо, квартети, солісти-вокалісти, виконавці авторської пісні з усієї України. Вік учасників необмежений.

Закінчується Відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле» нагородженням та гала-концертом, у якому виступають переможці й гості. Фест триває три дні. Програма насичена й різноманітна.

Залишити відповідь

Закрити меню