Митці Закарпаття малювали на вулицях квітневого Ужгорода в рамках традиційного семінару-пленеру

  • Категорія запису:Новини
Сьогодні, 17 квітня, на базі КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР відбувся традиційний обласний семінар-пленер «Рожевий цвіт», у якому взяли участь художники-аматори та професіонали. Мета семінару-пленеру – налагодження зв’язків та обмін творчим досвідом і новими ідеями між митцями з усіх районів Закарпаття, напрацювання навичок у написанні урбаністичного пейзажу.

З вітальним словом до митців звернувся в. о. директора Центру культури, заслужений працівник культури України Василь Барановський. Про роботу над етюдом у різних техніках живопису розповів народний художник України Василь Свалявчик та художники-педагоги Василь Вовчок і Олександр Сидорук.

Практична частина проминула в історичному центрі Ужгорода та на околицях міста. Загалом участь у семінарі-пленері взяло понад двадцять митців з різних районів Закарпаття. Серед них Антон Секереш, Любов Матіко, Антоніна Дурда, Марта Цуга, Віталій Дорош, Ванда Дорош-Майор, Людмила Курта-Стегун, Оксана Метзгер, Микола Іванчо та інші.

Уперше завітали Ярослав Бабич, Наталія Туряниця, Тетяна Шапетко, Вероніка Бороннікова, Маріанна Солбук, Галина Рогач, Єва Ковач, Галина Рогач, Надія Попович-Черевко.

Художники-аматори  відвідали персональну виставку робіт Василя Вовчка, що експонується в залах Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая, та майстерню Василя Свалявчика. Також мали щасливу можливість творити поряд із професіоналами, побачити їх у процесі роботи, почути їхні поради, поспілкуватись у невимушеній, дружній атмосфері.

Пленер завершився обговоренням новостворених робіт митців, творчих планів на найближче майбутнє.

Володимир Мишанич,
провідний методист КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР