Традиція приготування ріплянки в с. Колочава Міжгірського району

Ріплянка — традиційна місцева й найпоширеніша страва колочавців, яку по цей час жителі села готують не менше одного разу на тиждень в кожній хаті села. Такою вона була з найдавніших часів. Основним інгредієнтом для цієї страви є картопля, яку колочавці називають «ріпа», від цього слова і походить назва «ріплянка».

Позитивні відгуки гостей села, які куштували страву, надихнули жителів села організувати фестиваль ріплянки. Отож, з 2013 року щороку у другу неділю червня в Колочаві проводиться традиційний фестиваль ріплянки, мета якого — підтримка і популяризація улюбленої страви колочавців. Свято супроводжується  не тільки наочним процесом приготування страви, а й  піснями, гумором, танцями, розіграними театралізованими дійствами.

Приготування ріплянки є традиційним у кожній сім’ї села, тобто використовується жителями всіх вікових категорій. Селяни охоче намагають зберегти та розповсюдити свою улюблену страву – ріплянку. Колочавці діляться між собою кулінарними знаннями і різними варіантами приготування страви, а також з гостями-туристами які навідують Колочаву. Рецепт ріплянки активно поширюється як усно, так і в пресі, а також в буклетах, які роздають всім  гостям фестивалю.

Сучасний стан елемента – елемент активно побутує серед населення с. Колочава та не потребує захисту, жителі якого примножують і зберігають традиції попередніх поколінь у кулінарії. Ріплянка, як елемент НКС не потребує захисту, а тільки визнання та популяризації.

Залишити відповідь