Традиції художнього перебірного ткацтва в с. Черна Виноградівського району

Елемент «Традиції художнього перебірного ткацтва в с. Черна Виноградівського району  (або Художнє перебірне ткацтво с. Черна Виноградівського району)» – це сукупність знань та умінь, повязаних із регіональною самобутньою традицією ткацького мистецтва Закарпаття.

Здавна перебірне ткацтво використовували для тканин, з яких виготовляли скатерті (обруси), верети (довгі доріжки на підлогу), покривала, рушники, чоловічий та жіночий одяг.

Вироби с. Черна Виноградівського району вирізняються контрастністю поєднуваних  кольорів: червоного і білого, а пізніше коричневого. Основними мотивами є рослинні орнаменти,  зустрічаються і геометричні елементи. Рідше вплітаються стилізовані постаті людей.

Орнаменти створюються на ткацькому верстаті за допомогою спеціальної техніки, яка передбачає  відповідне чергування різнокольорових ниток.

Основний ареал побутування елемента «Традиції художнього перебірного ткацтва в с. Черна Виноградівського району (або Художнє перебірне ткацтво с. Черна Виноградівського району)» – це с. Черна Виноградівського району. Також побутує в сусідніх селах – Хижа, Новоселиця Виноградівського району.

Проте, елемент потребує більшої популяризації.

Ареал розповсюдження – С. Черна Виноградівського району. Також побутує в сусідніх селах – Хижа, Новоселиця Виноградівського району.

Сучасний стан елемента – побутує.

Залишити відповідь