16 лютого з нагоди Дня єднання в Ужгороді на найвищому флагштоці у Закарпатській області підняли Державний Прапор України. В урочистостях, які пройшли на площі Богдана Хмельницького, взяли участь і разом з усіма виконали Гімн України й працівники КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР.
День єднання – історія свята
Взимку 2022 року без пояснень Росія стягнула війська і військову техніку до українського кордону, після чого світові ЗМІ заявили про можливість військового вторгнення РФ в нашу країну. Серед можливих дат початку війни британське видавництво The Sun назвало 16 лютого.
Володимир Зеленський закликав українців не панікувати і оголосив цю дату Днем єднання України. Голова держави зареєстрував указ про створення свята.
День єднання України тепер відзначатиметься щорічно 16 лютого. Взяти участь у цьому патріотичному святі може кожен українець.
День єднання України – сенс свята
За словами Зеленського, це свято має згуртувати українців навколо національної ідеї і показати російським пропагандистам, що ми – єдиний народ.
Як відзначають День єднання 2022
16 лютого в День єднання всі державні та житлові будівлі країни можуть підняти український прапор, а о 10:00 виконується Гімн України. Українські телеканали цього дня транслюватимуть Марафон єдності, а також обговорюватимуть нагальні питання в країні.
Українці вітають один одного з Днем єднання і приєднуються до святкування різними способами. Наприклад, 16 лютого можна прийти на роботу або навчання у вишиванці або прикріпити до одягу синьо-жовту стрічку. Багато батьків одягають у вишиванку дітей.