У СКАНСЕНІ «РОЗКВІТЛА» ВИСТАВКА З ТВОРІВ МИТЦІВ

  • Категорія запису:Новини
Виставка «Ужгород квітне у творах митців», на її відкритті в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту зібрала десятки шанувальників образотворчого мистецтва. Вона стала своєрідним підсумком пленеру «Рожевий цвіт», що був проведений Обласним організаційно-методичним центром культури в квітні цього року.

Свій творчий доробок презентували 17 професійних художників і аматорів, багато з яких прийшли і на відкриття. Митці, більшість із яких знайомі віддавна, радо вітали одні одних. Цілою делегацією приїхали члени творчого об’єднання «Арт-Свалява» на чолі з його головою Віталієм Дорошем. В її складі – дружина і син, теж художники пані Ванда й Іван, а також їхні колеги Іван Попович, Валерія Добей і Олександра Черник. З Коритнян приїхав Станіслав Андрієвський, з Часлівців – Тетяна Дрогобецька; з Ужгорода прийшла Леся Корж.

Авторів виставки і всіх присутніх привітав директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту доктор історичних наук Василь Коцан. Розповів про важливість творчих акцій, які щороку влаштовує Обласний організаційно-методичний центр культури на теренах музею. Одним із таких став і пленер «Рожевий цвіт».

Заступниця директора Департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА Галина Ломпарт привітала присутніх від імені очільника Закарпатської ОВА Мирослава Білецького. Зазначила, що виставки, на зразок сьогоднішньої, дають змогу художникам обмінятися досвідом, налагодити творчі контакти. Подібні артпроєкти дозволяють залучати в орбіту творчості все нові імена. Яскравим прикладом цього є історія Олександри Черник. Родом із Донецька, вона з початком російсько-української війни переселилася до Сваляви. Вступивши до об’єднання «Арт-Свалява», влилася в мистецьке середовище, відшліфовує в ньому свою майстерність. Участь мисткині у пленері дала змогу розширити творчу палітру, підказала нові теми, що засвідчило і живописне полотно, представлене на виставці.

Директорка КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури», заслужена працівниця культури України Ганна Дрогальчук нагадала, що пленер для художників-аматорів та викладачів мистецьких шкіл проводять із 2011 року.

Цього разу до митців – викладачів мистецьких щкіл долучилися завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв, доцент, кандидат мистецтвознавства Роман Пилип і викладач Ужгородської школи мистецтв, заслужений художник України Василь Вовчок.

Виставка, що приурочена до Дня Конституції України, співпала ще з однією важливою датою – 55-річчям Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Тож її можна вважати і своєрідним подарунком Ужгородському скансену та його відвідувачам, зазначила Ганна Дрогальчук.

Про враження від своєї участі в артпроєкті поділилися художник, викладач, директор Свалявської школи мистецтв, голова творчого об’єднання «Арт-Свалява» Віталій Дорош, мисткиня та викладачка Часлівецької школи мистецтв Тетяна Дрогобецька, а також художниця, викладачка та власниця гончарної майстерні в Ужгороді Леся Корж.

Оскільки пленер переважно на теренах Ужгородського скансену, в роботах митців відтворено весняне буяння природи, принадність музейних старожитностей. Тож усі з великим зацікавленням розглядали роботи, створені в час весняного буйноцвіття.

Над оформленням виставки «Ужгород квітне у творах митців» трудилися працівники КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Наталія Стегура, Олена Ваш і Костянтин Ковган. Творчі роботи, уміло скомпоновані за тематикою і звучанням, гармонійно вписалися в простір виставкового залу. В наступні дні, аж по 14 липня всі шанувальники образотворчого мистецтва можуть долучитися до перегляду незвичайної експозиції.

Василь Бедзір,
завідувач інформаційно-редакційним сектором КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради.
Фото автора.