Роботу над проектом «Онлайн ХАБ для нематеріальної культурної спадщини Закарпаття» за підтримки Українського культурного фонду розпочато

В Обласному організаційно-методичному центрі культури відбулася зустріч працівників закладу із Богданом Пранничуком – головою Закарпатського осередку Спілки сприяння розвитку сільського туризму (Закарпатський обласний центр розвитку сільського туризму). Йшлося про співпрацю сторін у рамках реалізації державної програми збереження нематеріальної культурної спадщини. Зокрема пан Богдан пообіцяв сприяти колективу центру у створенні фільму про вівчарів та виробництво бринзи на Рахівщині, а також популяризації традицій, пов’язаних із цим процесом. До слова, він вважається одним із кращих експертів у цій справі, адже сам родом з тих країв і започаткував  проведення фестивалю  «Гуцульська ріпа» та є співзасновником кількох інших.

Відзначимо, що в стінах закладу вже була проведена зустріч із режисером-документалістом Михайлом Данканичем та лектором-експертом, бренд-менеджером, маркетологом Олександром Ковалем щодо створення відеофільму.

Проект націлений на збереження та популяризацію нематеріальної культурної спадщини Закарпаття, відтворення та просування місцевих традицій, передачі знань про управління спадщиною; залучення місцевих громад до продовження живої традиції та переосмислення її цінності для громади.

Координатор проекту – директор комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради Ганна Дрогальчук.

Володимир Мишанич,
провідний методист КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР