В Ужгороді відлунав «Веселковий передзвін»

18 травня 2019 року на території Закарпатського  музею народної архітектури та побуту в Ужгороді відбувся ІХ обласний фольклорний фестиваль-конкурс учнів мистецьких шкіл області «Веселковий передзвін».  У ньому взяли участь понад 300 дітей із 32 мистецьких шкіл, загалом 53 конкурсних номерів.

Захід відбувся з метою сприяння розвитку народної музичної культури, залучення до її збереження і популяризації дітей та юнацтва.

Компетентне журі у складі:

Віри Мадяр-Новак – викладача-методиста циклової комісії «Теорія музики» КВНЗ «Ужгородський музичний  коледж імені Д. Є. Задора» ЗОР, заслуженого діяча мистецтв України (голова журі);
Василя Барановського – заступника директора КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР, заслуженого працівника культури України (секретар);
Єлизавети Бабяк – викладача циклової комісії «Хореографія»  КВНЗ  «Ужгородський коледж культури і мистецтв» ЗОР, члена Національної хореографічної спілки України;
Михайла Вігули – викладача циклової комісії «Народні інструменти» КВНЗ «Ужгородський музичний  коледж імені Д. Є. Задора» ЗОР, заслуженого артиста України;
Наталії Шимші – викладача Школи мистецтв м. Хуст, керівника зразкового аматорського фольклорного гурту «Цімборики» управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради;
Оксани Шип – голова циклової комісії «Видовищно-театралізовані заходи» КВНЗ «Ужгородський коледж культури і мистецтв» ЗОР визначили переможців:

Номінація «Народний вокал» (соло, дует, тріо, квартет)

І місцевокальний дует у складі Баюр Віталіни та Пейтер  Злати (Вишківська ДШМ, керівник Людмила Пейтер);

вокальне тріо у складі Коростелевої Юліанни, Кувік Олександра та Новоселюк Івана (Ясінянська ДШМ, керівник Галина Жураковська).

ІІІ місце – Титичко Євгенія (Великоберезнянська ДШМ, викладач Ольга Гайданка).

Номінація «Інструментальні ансамблі «Троїсті музики» та оркестри»»

І місцетроїсті музики (Великобичківська ДМШ, керівник – заслужений працівник культури України Василь Попович);

оркестр народних інструментів (Великобичківська ДМШ, керівник – заслужений працівник культури Василь Попович).

ІІ місце –  фольклорний ансамбль цитристів (Великопаладська ДШМ, викладач Шарлота Шімон.

ІІІ місце – фольклорний ансамбль «Музики» (Ужгородська ДШМ, керівник Тетяна Федурця).

Номінація «Дитячі фольклорні гурти» (вокально-інструментальні ансамблі)

 І місцедитячий фольклорно-етнографічний колектив гуцульських народних інструментів (Ясінянська ДШМ, керівники Олексій Гутелюк та Галина Жураковська).

ІІ місцедитячий фольклорний гурт (Вільховецька ДШМ, викладачі Іван Лемен та Мирослава Токар).

ІІІ місцедитячий фольклорний ансамбль «Первоцвіти» (Стеблівська ДШМ, керівник Наталія Крицак);

фольклорний ансамбль (Полянська ДШМ, керівник М. Сабов).

Номінація «Народні танці»

І місцефольклорно-хореографічний ансамбль (Нижньоапшанська ДШМ, керівники Марія Лаврюк та Лучіана Влад).

ІІ місце – хореографічний колектив (Великопаладська ДШМ,викладач Рената Нодь).

ІІІ місцехореографічний колектив «Тисяночка» (Велятинська ДШМ, керівник Маріанна Лавринко).

Номінація «Народні ігри, дійства, обряди»

 І місцефольклорний гурт «Цімборики» (Школа мистецтв  м. Хуст, керівник Наталія Шимша).

ІІ місцедитячий фольклорний гурт «Севлюшські гудаки» (Виноградівська ДШМ ім. Б. Бартока, керівник Дженіта Хайнас).

ІІІ місцефольклорний колектив (Великолучківська ДШМ, режисер-постановник Наталія Балог, керівник інструментальної групи Мар’яна Лешко, керівник вокальної групи Олена Никитюк).

          КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР

Залишити відповідь

Close Menu